Spider Solitaire


Spider Solitaire Nedir?

Spider solitaire oyunu kart ile oynanan online bir oyundur. Oldukça basit bir şekilde oynandığı için hızlı bir şekilde oyunu kurallara göre oynamanız mümkün. Bilgisayar ortamında oynanan oyun karıştırılmış deste kartları ile oynanır. 52 deste kağıtla birlikte oynanır. İnternet üzerinden bu oyun da hizmet veren birçok online sayfalar bulunur.
Genellikle bu tarz oyunlar deste şeklinde tek bir kişi tarafından oynanmaktadır. Oyunu tercih edeceğiniz zaman online sitelerden oyun oynayabilirsiniz. Herhangi bir üyelik açmadan direkt olarak siteye giriş yapmanız yeterli olacaktır. Oyun oldukça basit bir şekilde oynanır. Herhangi bir şartı bulunmaz ancak belli kurallar çerçevesinde oyun oynanır. Bu nedenle oyunun kurallarını bilmek ciddi anlamda önemli olacaktır. Böylelikle oyunu bilerek ve daha kolay hızlı bir şekilde oynamış olursunuz.

Spider Solitaire Nasıl Oynanır?

Spider solitaire oyunu 52 deste kart ile birlikte oynanır. 7 kart yan yana dizilir ve bu şekilde sırayla dizilir. İlk dizilen kartlar açık olarak dizilir. Daha sonra oynamaya başlayınca ikinci ve üçüncü kartlar da açık bir şekilde dizilmeye başlar. Bu şekilde yaparak 7 sıralı olarak kartlar dizilmeye başlar. Kart dizilimi işlemi yapılırken her sıranın ilk kartı açık olacak şekilde dizilme işlemi tamamlanmış olur. Kartlar dizilirken bir siyah bir kırmızı olacak şekilde alt alta dizilmeye başlanır. Boş kalan haneye papaz konulurken alt alta diğer Siri’lerin de tamamlanması gerekir. Bu şekilde son sayıya kadar tüm kağıtlar dizinmeye başlanır. Bu şekilde oldukça kolay bir şekilde de oynanmış olur.

Solitaire Kuralları

Oyun internet üzerinden online bir şekilde oynanır. Ancak oyunu oynarken kurallarına göre oynamak önemlidir. İnternet sitesine giriş yaptığınız zaman oyun hakkında çeşitli kurallar da yer almaktadır. Bu kurallara göre oynadığınız zaman kazanma oranınız daha yüksek olacaktır.
- Kart oyunu toplam da 52 jokersiz deste kartla oynanır. Kart dağıtımı yapıldıktan sonra elde 24 adet kart kalır.
- Ortaya toplamda yedi adet dizilmekle birlikte ilk dizide bir açık kart, ikinci dizide bir açık bir kapalı kart,
üçüncü diziden bir açık iki kapalı kart olacak şekilde devam etmektedir. - As alım olduktan sonra bölüm farklılığıda olur.
- Üst kısımda açık olan kartların ortada yer kaldıysa eğer o kısma alınır.
Oyunu oynarken sitenin belirlemiş olduğu kurallara göre oynarsanız eğer herhangi bir sorun yaşamadan oyunu bitirmiş olursunuz.

Solitaire Nereden Oynanır?

Spider solitaire oyunu birçok yerden rahatlıkla oynanır. Genellikle bu gibi oyunlar oynamak için telefonunuza uygulamaları indirmeniz mümkün. Ancak uygulama indirmeden de online siteler üzerinden oynamak oldukça kolay olacaktır. İnternet sitelerinde kart oyunu oynanan bir çok sayfa bulunur. Bu gibi sayfalara giriş yaptığınız zaman kolay bir şekilde oyunları oynamanız da mümkün olacaktır. Ancak oyunları oynarken mutlaka bilerek oynamak gerekir. Herhangi bir ücret talep edilmediği için ücretsiz bir şekilde sitelerden oynamanız mümkün.

Spider Solitaire Hakkında

Spider Solitaire oyunu kart oyunu olarak oynanır. Genellikle bu gibi kart oyunları bir çok kullanıcı tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Oyun oldukça basit bir şekilde oynanmaktadır. Online sitelerde herhangi bir ücret talep edilmeden oynanır. Ancak bir çok kişi kuman olarak ve tercih ettiği için para olarak da arkadaşlarınızla birlikte oynamamız mümkün. Online sitelerde bu gibi oyunları para karşılığında oynamak mümkün olmaz. Bu nedenle internet sitelerinde bu tarz kart oyunları genellikle ücretsiz olarak sizlere hizmet vermektedir.