Golf Solitaire
Golf Solitaire Nedir?

Golf Solitaire oyunu tek kişi ile oynanan kart oyunur. Kart oyununu oynamak için başka kimseye ihtiyaç kalmadan tek başınıza oyunu oynamanız mümkün. Genellikle bu gibi kart oyunları belli bir deste kart da birlikte oynanmaktadır. Oyun oynamak istediğiniz zaman internet üzerinden nasıl oynandığına bakmanız gerekir. Çünkü her bir oyun kolay gibi görünsede aslında oldukça zor olabilir. Bu nedenle tek başınıza oynayabileceğiniz bir oyun olduğu gibi çeşitli kuralları da olan bir oyun çeşididir.

Genellikle bu tarz kart oyunları masa üzerinde kolay bir şekilde oynanır. Ancak online sitelerde de son dönemlerde rağbet gören oyunlardır. Oyunu bilmeden oynamak kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle oyunun nasıl oynandığı hakkında bilgi sahibi olmak sizin için önemlidir. Böylelikle kaybetmeden kolay ve hızlı bir şekilde oyununuzu bitirmiş olursunuz.

Golf Solitaire Nasıl Oynanır?

Oyunu oynamak istediğiniz zaman astan papaza kadar sıralamanız gerekir. Her bir kart aynı renk bir şekilden oluşmak zorunda ve dört sıralı bir şekilde dizmeniz gerekir. İlk kartı dizerken ön yüz kısmı yukarıya bakacak şekilde ve diğer altı kart ise kapalı bir şekilde yan yana dizilmelidir. Daha sonra ilki kapalı kartın üzerine hafif aşağıda kalacak şekilde bir açık kart dizilir ve diğer beş kat ise kapalı bir şekilde yan yana dizilmiş olur. Dizmiş olduğunuz her grubun üzerinde açık bir kart olana kadar devam etmeniz gerekir. En sonda kalan kart sonra iki kart, üç kart ve en son olarak yedi olacak şekilde sıralanmalıdır. Diğer kalan kartları ise en alt kısma koyabilirsiniz. Çünkü kartlar bittikçe buradan destek almanız gerekir. Eğer oynanan kartların arasında var ise en son karta koyulması gerekir. Ancak as yoksa eğer açık kartları oynatmak gerekir. Desteğinin üstünde kalan ilk üç kartını açmanız gerekir. Genellikle o kartlar arasında as bulunur. Hepsini yerleştirdikten sonra yedek deste de bulunan kartlardan açmanızda mümkün. Ancak yerde bulunan kartlar eğer hiçbir deste uymuyorsa yerini bozmadan bu kartları artık deste olarak ayırmanız gerekir. Oyunu mutlaka kurallarına göre oynamak gerekir. Belli bir kart destesi ile oynandığı için kısa sürmeyen bir oyun çeşididir. Oyunu tamamen bitirmek isterseniz eğer mutlaka nasıl oynandığı hakkında bilgi almanız gerekir. Böylelikle bir sorun yaşamadan kolay bir şekilde oyunu bitirmiş olursunuz.

Golf Solitaire Nereden Oynanır?

Bu gibi oyunları oynamak istediğiniz zaman online olarak siteler üzerinden oynamak mümkün. Ancak kart desteğiniz var ise eğer kendiniz tek başınıza da oynayabilirsiniz. Oyunu oynamak istediğinizde kurallarına ve şartlarına göre oynamak oldukça önemlidir. Kart oyunu olsada çok basit bir oyun çeşidi değildir. Her oyunda belli kurallar bulunmaktadır. Bu nedenle golf Solitaire oyunu oynamak istediğiniz zaman da internet üzerinden kurallarına da bakmak da fayda var. Böylelikle çok daha kolay bir şekilde ve seriyi olarak oyunu bitirme şansınız da olmuş olur.

Golf Solitaire Kolay Bir Oyun Mu?

Golf Solitaire tek başınan oynanan bir kart oyunudur. Kazanmak için şansınızın yanınızda olması gerekir. As ile oyuna başlamak gerekir. Ancak elinizde as yoksa eğer mutlaka deste ile başlanmak gerekir. Bu nedenle kolay bir oyun gibi görünse de kurallarına göre oynandığı zaman herhangi bir sorun yaşamadan oynamanız mümkün. Oyun tek başına oynanır ve karşılıklı olarak oynanması mümkün değildir. Bu nedenle karşılıklı olarak oynamak istediğiniz bir oyun istiyorsanız eğer başka bir oyun çeşidini tercih etmek gerekir.